2019 елда Чүпрәле муниципаль районында "Комбайн" операциясе

2019 елның 15 августы, пәнҗешәмбе

14 август көнне "Комбайн" операциясе барышында имин эксплуатацияләү максатларында Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең Чүпрәле һәм Буа муниципаль районнары буенча баш дәүләт инженер-инспекторларының уртак рейды барышында Чүпрәле муниципаль районы территориясендә хуҗалыклар һәм физик затлар карамагындагы ашлык җыю комбайннары тикшерелде. Барлыгы 16 берәмлек техника тикшерелде, 2 берәмлеге кагыйдә бозып файдаланыла иде. Теркәү документлары, тиешле категориядәге тракторчы-машинист таныклыгы, техник карап чыгу узу турында таныклык, янгын сүндерү чараларының булуы һәм таләпләргә җавап бирүе, яктылык приборларының төзеклеге, тормоз системасы һәм руль идарәсе тикшерелде.

Ачыкланган бозулар буенча: 1 күрсәтмә бирелде, 1 кеше Административ хокук бозулар турында РФ кодексының 9,3 ст. буенча административ җаваплылыкка тартылды.

Илдар Шәйхатдаров – Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең Чүпрәле муниципаль районы буенча баш дәүләт инженер-инспекторы.