июнь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Гражданнарны күчмә кабул итү буенча Татарстан Республикасы Үзйөрешле машиналар һәм башка төр техниканың техник торышына күзәтчелек идарәсе тарафыннан расланган график нигезендә 2017 елның 16 июнендә Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелеге идарәсенең Лениногорск шәһәре һәм Лениногорск муниципаль районы бүлегендә Татарстан Республикасы Үзйөрешле машиналар һәм башка төр техниканың техник торышына күзәтчелек идарәсе башлыгы Татарстан Республикасы Президентының халыкара мәсьәләләр буенча киңәшчесе Радик Гыйматдинов Зыятдинов Дәүләт техник күзәтчелеге идарәсе вәкаләтләренә караган мәсьәләләр буенча гражданнарны һәм юридик затлар вәкилләрен кабул итәчәк.

2017 елның 13 июнендә Азнакай районыда «Трактор-Тагылма» профилактик операциясе кысаларында, ЮХИДИИ ЮПХ хезмәткәрләре белән берлектә, в 15 берәмлек техника тикшерелде.

2017 елның 13 июненнән 7 июленә кадәр ЮХИДИИ ЮПХ тарафыннан «Трактор-Тагылма» профилактик операциясе уздырыла.   Чистай шәһәре һәм муниципаль районы буенча тракторлар, башка үзйөрешле техника һәм аларга тагылмалар, үзйөрешле юллар салу машиналары катнашында юл-транспорт һәлакәтләрен киметү, шулай ук юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү чараларының нәтиҗәлелеген арттыру максатларында

Лениногорск муниципаль районының авыл җирлекләрендәге физик затлар техникасына техник карап чыгулар уздырыла.

Тикшерү барышында теркәү документлары, тиешле категориядәге тракторчы-машинист таныклыклары булуга, ОСАГО таныклыгы булуга, дәүләт теркәү тамгасын беркетү урынына, машиналар агрегатлары номерларының документлардагыларга туры килүенә, машиналарның техник торышына аерым игътибар бирелә.