«Нурлат аграр техникумы» ДАҺБУдә имтиханнар

2017 елның 26 апреле, чәршәмбе

2017 елның 19 апрелендә «Нурлат аграр техникумы» ДАҺБУдә «D» категориясендәге тракторчы-машинист таныклыгы алуга имтиханнар узды. Укулар «Нурлат шәһәренең Халыкны эш белән тәэмин итү үзәге» белән шартнамә буенча узды. 15 кешедән теоретик өлешне 14 кеше уңышлы тапшырды һәм практик өлешкә кертелде. Имтиханнарның практик өлеше  трактородромда НьюХолланд тракторында узды. Имтиханнар үзйөрешле машиналарга идарә өчен таныклык алу өчен затларны әзерләү һәм яңа һөнәргә өйрәтү белән шөгыль  ләнүче мәгариф учреждениесе вәкилләре катнашында узды.

Дмитрий Кудряшов – Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре һәм Нурлат мунициципаль районы буенча баш дәүләт инженер-инспекторы.