Татарстан Республикасы Баулы районы авылларында үзйөрешле машиналарга һәм тагылмаларга техник караулар уздырыла башлады

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

25 апрельдә ТР Баулы муниципаль районының  Потапово-Тумбарлы авылында, Поповка авылында һәм Кандыз авылында дәүләт инженер-инспекторы Р.М.Мөхәммәтҗанов тарафыннан, 2024 елда физик затларга караган үзйөрешле машиналарга һәм тагылмаларга еллык техник карау уздыру графигына ярашлы рәвештә, техник карау үткәрелде. Тикшерү барышында ике авылда 25 үзйөрешле машина, шул исәптән тагылмалар, тикшерелде. Тәкъдим ителгән барлык техника техник тикшерүне үтте, һәм авыл халкы аңа техник тикшерү узу турында таныклык алачак. Тикшерү барышында тракторчы-машинист таныклыгында рөхсәт билгеләре булуга, үзйөрешле машиналарның барлык узелларының төзеклегенә, дарулар һәм янгын сүндергечләр булуына аерым игътибар бирелде. Халыкка «Дәүләт хезмәтеләре» порталы аша хезмәтләр алу мөмкинлеге турында мәгълүмат җиткерелде.

Руслан Мөхәммәтҗанов – ТР Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең Баулы шәһәре һәм Баулы муниципаль районы бүлегенең баш дәүләт инженер-инспекторы.